Danışmanlar - DigiPharma Consulting

DANIŞMANLARIMIZ

Ecz. Ali Fatih Türeli

Farmasötik Teknoloji Uzmanı ve Ürün Geliştirme Danışmanı

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur.1977- 1985 yılları arasında Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsün İlaç Kontrol Şubesinde çalışmanın ardından
• 1985 -1988 yılları arasında Soyuyüce Sitam Geniş Hacimli Steril Ürünler üreten tesiste Kalite Kontrol ve Kalite Güvence Müdürü olarak çalıştı.
• 1988- 1989 yılları arasında İlsan-İltaş ar-ge uzmanı olarak görev yaptı.
• 1989 1993 yılları arasında Sanofi Pharmaceuticals Türkiye’de Kalite Kontrol ve Kalite Güvence Müdürü olarak görev yaptı.
• 1993-1997 yılları arasında Mefar -Birgi İlaç’ta Kalite Kontrol ve Kalite Güvence Müdürü olarak görev yaptı.
• 1997 -1999 yılları arasında Mikrogen Veteriner Aşı üretim tesisinde Kurucu ortak olarak görev yaptı.
• 1999 -2001 yılları arasında Toprak İlaçta Kalite Güvence ve Ar-Ge Müdürü olarak görev yaptı.
• 2001 – 2007 yılları arasında Abdi İbrahim İlaç Fabrikasında Kalite Kontrol, Kalite Güvence ve Ar-Ge departmanlarının direktörlüğünü yaptı.
• 2007 yılından günümüze kadar da bağımsız Farmasötik Teknoloji, Eğitim ve Ar-Ge Danışmanı olarak çalışmakta.

Gülcan BENZER

Kalite & Süreç İyileştirme ve CMC Uzmanı, Danışmanı

llköğrenimini Berlin/Almanya’da tamamlayan Gülcan Benzer, eğitimine Türkiye’de devam ederek, Hacettepe Üniversitesi Almanca Kimya Öğretmenliği bölümünü tamamladı. Ardından TÜBİTAK bursuna hak kazanarak yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde bitirdi. 2000 yılında kariyer hayatına Hexal A.G. kuruluşu olan İlsan İltaş İlaç’ta Stabilite laboratuvarında uzman olarak başladı. 2Ay süreyle Münih’teki Hexal A.G ArGe Laboratuvarında eğitim aldı. Buradaki 6 yıllık yöneticilik tecrübesinin ardından 2006 Yılında Abdi İbrahim İlaç ARGE’de Stabilite Yöneticisi olarak göreve başladı. Akabinde 2017 Yılında Abdi İbrahim İlaç bünyesinde CMC ve Ruhsat Uyum departmanını kurdu ve 3 yıl süreyle yönetti. 2020-2021 yıllarında ise yine Abdi İbrahim İlaç’ta Müşteri Ürünleri Kalite Güvence Sorumlusu olarak görevine devam etti.
Kariyeri boyunca, birçok eğitim alarak, ilgi alanı olan kurum içi Koçluk ve Mentorluk da yaptı. 2021 yılında emekli oldu ve kariyer hayatına danışman olarak devam etme kararı aldı.

Ecz. Vedat Eğilmez

Farmasötik Teknoloji Uzmanlığı,
Bakanlık ilişkileri, Kamu / Üniversite İlişkileri ve Biyoteknoloji

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur.1980 yılında Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsünde farmakoloji ihtisasının ardından 1984 yılında farmakoloji uzmanı ünvanını kazanmıştır. 1993 yılında özel sektör kariyeri Promed İlaç Genel Müdür Yardımcılığı ile başlamıştır, 1997 yılında Sanovel İlaç’ta Yönetim Kurulu Başkan Danışmanlığı, ardından 2000 yılından itibaren Abdi İbrahim’de İş Geliştirme, Ruhsatlandırma ve Pazar Erişimi, Medikal ve Ar-Ge Direktörlüğü görevlerinde bulundu. 2015’de Abdi İbrahim’den emekli oldu ve İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikasında Kamu ve Akademik İlişkiler Koordinatörü olarak göreve başladı. Bu görevinin yanısıra Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER) ve İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Merkezi (İBG) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürdü.

Ceren ARGALI

Ruhsatlandırma & Pazara Erişim Uzmanı, Danışman

Lise öğrenimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü tamamladı. Kariyerine 2010 yılında Neutec İlaç’ta ruhsatlandırma uzmanı olarak başladı. 5 yıllık ruhsatlandırma tecrübesinin ardından 2015 yılında pazara erişim departmanını devraldı ve sonrasında 7 yıl süreyle bu departmanı yönetti. 12 yıl ruhsatlandırma ve pazara erişim departmanlarında görev aldıktan sonra kariyerine bu alanda danışman olarak devam etmeye karar verdi.

Bislan CELOKA

Ankara Kamu İlişkileri ve Yatırım Direktörü

Hacettepe üniversitesi İşletme bölümünden 2015 yılında mezun olmuştur. 2015 – 2021 yılları arasında Haşimi ürdün Krallığı Büyükelçiliği’nde sırasıyla İkili İlişkiler uzmanı, Yatırım Uzmanı ve ardından İkili ilişkiler ve Yatırım bölümü yöneticisi görevlerini üstlenmiştir. Ankara’daki resmi kurumlarla ilişkiler konusunda ve Ortadoğu ülkeleriyle yatırım ve ticari anlaşmalar alanında uzmanlaşmıştır.